ماشین حساب کمیسیون املاک 1402 با 50 درصد تخفیف (حضوری و غیر حضوری)🧮
تلفن: 09123060593

ماشین حساب کمیسیون املاک اَبَرهوم مبلغ کمیسیون املاک را با تخفیف 50 درصدی نسبت به کمیسیون اتحادیه محاسبه می کند. با وارد کردن مبلغ ملک مورد معامله، به راحتی می توانید مبلغ کمیسیون املاک را با ماشین حساب کمیسیون املاک که در بالا است، حساب کنید.

در بالا با وارد کردن مبلغ قرارداد ( مبلغ ملک مورد معامله ) ، ماشین حساب مبلغ کمیسیون املاک را برای شما محاسبه می کند. همانطور که می بینید، مبلغ کمیسیون در اَبَرهوم نصف مبلغ کمیسیون اتحادیه املاک است. این بدان معنی می باشد که اگر نوشتن قرارداد خود را به اَبَرهوم بسپارید، می توانید 50 درصد تخفیف در کمیسیون املاک بگیرید. یعنی اَبَرهوم نسبت به نرخ قانونی تعیین شده از سوی اتحادیه املاک، 50 درصد تخفیف به شما می دهد. این در حالی است که اکثر دفاتر مشاوره املاک طبق قانون خودشان، یعنی عرف کمیسیون املاک (بیش از یک درصد از هر طرف) کار می کنند.

دفتر املاک باید در قبال کمیسیون دریافتی، به طرفین رسید معتبر با عنوان مبلغ کمیسیون بدهد. در صورت بروز هرگونه مشکل، طرفین معامله می توانند با در دست داشتن رسید، برای طرح شکایت اقدام نمایند.

با ماشین حساب کمیسیون املاک دیگر نگران پیچیدگی های محاسبه کمیسیون املاک نباشید. با این ماشین حساب می توانید به راحتی کمیسیون هر یک از طرفین قرارداد را حساب کنید.

در معاملات ملکی خود دفتر مشاوره املاکی را انتخاب کنید که دارای جواز و کد رهگیری باشد. همچنین دفتر املاک باید دارای سابقه در منطقه باشد. داشتن سابقه خوب (خصوصا در شهرک های تازه تاسیس) موجب دلگرمی مشتریان است. اگر بعدا مشکلی برای طرفین پیش بیاید، مرجعی برای مراجعه داشته باشند.

محاسبه آنلاین کمیسیون املاک و 50 درصد تخفیف در حق کمیسیون با اَبَرهوم

در این مقاله خواهید خواند:

حق کمیسیون مشاورین املاک چگونه محاسبه می شود؟
نرخ قانونی کمیسیون املاک در خرید و فروش ملک قبل از سال 1399
قانون جدید محاسبه کمیسیون املاک 
عرف کمیسیون املاک چیست و چگونه محاسبه می شود؟
نرخ کمیسیون املاک برای رهن و اجاره ملک
تبدیل رهن به اجاره
کمیسیون تمدید اجاره
آیا در صورت فسخ قرارداد باید کمیسیون املاک را پرداخت کرد؟
آیا دریافت 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون املاک قانونی است؟
کمیسیون املاک طبق عرف بازار چقدر است؟
اگر دفتر املاک کمیسیون بیشتری از ما بگیرد تخلف است؟ در صورت انجام تخلف چه کنیم؟
محاسبه کمیسیون در اَبَرهوم

 

بنگاه های املاک در معاملات ملکی نقش واسطه را بین خریدار و فروشنده دارند. از لحظه ای که ملک به دفتر املاک سپرده می شود تا موقع نوشتن قرارداد و حتی بعد از آن، کلیه مسئولیت ها بر عهده دفتر املاک می باشد. اتحادیه مشاورین املاک، درصد معینی را برای حق کمیسیون املاک با توجه به مبلغ معامله در نظر می گیرد که حق قانونی بنگاه املاک است.

مشتریان باید مقدار قانونی کمیسیون را به دفتر املاک پرداخت کنند مگر در مواردی استثنائی که مشتری و بنگاه، مبلغ دیگری را با هم توافق کرده باشند. در مقابل، دفتر املاک موظف است نرخ قانونی کمیسیون را بگیرد و طلب بیش از مقدار قانونی تخلف محسوب می شود.

با توجه به اینکه در دفاتر املاک معاملات مختلفی صورت می گیرد، نرخ کمیسیون املاک نیز تفاوت دارد. معاملاتی که بنگاه املاک انجام می دهد، شامل خرید و فروش، رهن و اجاره، مشارکت در ساخت و پیش فروش می باشد.

 

اتحادیه مشاورین املاک، در گذشته نرخ کمیسیون خرید و فروش ملک را در تهران را به صورت زیر در نظر گرفته بود،

1. اگر قیمت ملک مورد معامله 500 میلیون تومان و یا کمتر بود، خریدار و فروشنده باید هر کدام نیم درصد از 500 میلیون تومان را به دفتر املاک پرداخت می کردند.

2. اگر قیمت ملک مورد معامله بیشتر از 500 میلیون تومان بود، خریدار و فروشنده باید برای بخش مازاد آن، هر یک 0.25 درصد از ارزش ملک مورد معامله را به بنگاه املاک می دادند.

پس از محاسبه درصدهای فوق، 9 درصد مبلغ کمیسیون به عنوان مالیات بر ارزش افزوده از طرفین دریافت می شد. فرمول حق کمیسیون املاک به شکل زیر بود:

حق کمیسیون املاک در سال 99= ( 0.5 درصد 500 میلیون) + ( 0.25 درصد مازاد بر 500 میلیون)

مالیات = 9 درصد * حق کمیسیون املاک

مبلغ پرداختی برای هر یک از خریدار و فروشنده= حق کمیسیون املاک + مالیات

به عنوان مثال، اگر ملکی 700 میلیون تومان معامله می شد، نرخ کمیسیونی که خریدار و فروشنده باید می پرداختند، اینگونه محاسبه می شد:

0.5 درصد از 500 میلیون تومان = 2میلیون و پانصد هزار تومان

0.25 درصد 200 میلیون تومان (مازاد بر 500 میلیون تومان) = 500 هزار تومان

حق کمیسیون املاک= 2,500,000 تومان + 500,000 = 3,000,000 تومان

مالیات = 0.9*(3,000,000) = 270,000 تومان

کمیسیون پرداختی هر یک از طرفین = 3,000,000 + 270,000= 3,270,000 تومان

محاسبه کمیسیون املاک با ابرهوم

محاسبه آنلاین کمیسیون املاک و 50 درصد تخفیف در حق کمیسیون با اَبَرهوم

به دلیل بالا رفتن قیمت ملک و شتاب تورم در بازار املاک همانند بازارهای دیگر، وزارت صنعت، معدن و تجارت نرخ جدیدی برای کمیسیون املاک در مهر ماه سال 99 تعیین کرد.

به دلیل قیمت بالای املاک، میزان معاملات خرید و فروش ملک با مبلغ کمتر از 500 میلیون تومان، درصد بسیار کمی از معاملات را به خود اختصاص می دهد. به همین دلیل قانون یکسانی از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد.

قانون جدید محاسبه کمیسیون املاک بدین صورت می باشد که هر یک از طرفین خریدار و فروشنده باید 0.25 درصد از مبلغ معامله را به بنگاه املاک پرداخت کنند. این قانون لازم الاجراست و باید از پنجم مهرماه از جانب همه بنگاه های املاک اجرا شود.

0.25 درصد در کمیسیون املاک چقدر می شود ؟ (بیست و پنج صدم درصد کمیسیون املاک چقدر می شود ؟ )

0.25 درصد (بیست و پنج صدم درصد در کمیسون املاک ) به معنای تقسیم کردن مبلغ معامله بر 400 است.

به عنوان مثال در یک معامله یک میلیارد تومانی بیست و پنج صدم درصد برابر دو میلیون و 500 هزار تومان می شود .

رعایت نکردن قانون نرخ جدید محاسبه کمیسیون املاک، تخلف محسوب می شود. خریدار و فروشنده باید در قبال پرداخت کمیسیون، از دفتر املاک، رسید دریافت کنند. در صورت بروز هرگونه مشکل، با در دست داشتن رسید می توان به اتحادیه مشاورین املاک مراجعه کرد.

مثالی از محاسبه کمیسیون املاک برای قرارداد خرید و فروش ملک

به عنوان مثال اگر ارزش ملکی یک میلیارد تومان باشد، خریدار و فروشنده باید هر کدام دو و نیم میلیون تومان به عنوان حق کمیسیون بپردازند. باید دقت داشت که به مبلغ دو ونیم میلیون تومان، 9 درصد حق کمیسیون به عنوان مالیات اضافه می شود. مقدار مالیات در این معامله یک میلیارد تومانی، 225 هزار تومان می شود. البته مقدار مالیات ربطی به دفتر املاک ندارد. یعنی دفتر املاک باید مالیات دریافتی را به دولت پرداخت کند.

 

در اکثر مناطق، دفاتر مشاور املاک مبلغی را به عنوان عرف کمیسیون املاک بین خودشان تعریف کرده اند. مبلغ عرف کمیسیون املاک معمولا به صورت یک درصد حساب می شود.

گاهی پیش می آید خریدار و فروشنده بر سر مبلغ کمیسیون، قبل از انجام معامله با دفتر املاک به توافق می رسند. یعنی خریدار و فروشنده خودشان تمایل به دادن عرف کمیسیون املاک یا حتی بیشتر هستند.

در این گونه موارد، خریدار و فروشنده باید به توافق خود عمل کنند و پس از انجام معامله کمیسیون توافقی خود را به دفتر املاک بپردازند.

در معاملات رهن و اجاره نحوه محاسبه کمیسیون بدین صورت است که ابتدا مبلغ رهن را باید به اجاره تبدیل کرد. برای تبدیل رهن به اجاره، هر یک میلیون تومان پول پیش با رهن معادل 30 هزار تومان کرایه در نظر گرفته می شود.

سپس اگر مبلغی به عنوان اجاره در نظر گرفته شده باشد با مبلغ اجاره ای که از تبدیل رهن به اجاره به دست آمد، جمع می شود. در نهایت 25 درصد از کل مبلغ اجاره به عنوان کمیسیون رهن و اجاره در نظر گرفته می شود.

در معاملات رهن کامل برای محاسبه کمیسیون باید مبلغ رهن را کامل تبدیل به اجاره کرد ( هر یک میلیون تومان رهن معادل 30 هزار تومان کرایه). سپس اجاره را تقسیم بر چهار نمود یعنی همان 25 درصد از کرایه به عنوان کمیسیون است.

فراموش نشود که به مبالغ حساب شده، 9 درصد مالیات افزوده می شود.

تبدیل رهن به اجاره =  هر یک میلیون تومان معادل 30 هزار تومان

کمیسیون رهن و اجاره = ( تبدیل رهن به اجاره + مبلغ اجاره ) تقسیم بر چهار

مثالی ساده از نحوه محاسبه کمیسیون رهن و اجاره

به عنوان مثال اگر شما خانه ای را با مبلغ 50 میلیون رهن یا پول پیش و 500 هزار تومان کرایه گرفته اید، کمیسیونی که هر یک از مالک و مستاجر باید به بنگاه املاک بدهند، بدین صورت است:

50 میلیون تومان پول پیش معادل = 50 *30,000 = 1,500,000 تومان

1,500,000+500,000= 2,000,000 تومان اجاره

25 درصد از 2,000,000 = 500,000 تومان

9 درصد از 500,000 تومان = 45,000 تومان

کل کمیسیون رهن و اجاره پرداختی هر یک از مالک و مستاجر = 500,000 + 45,000 = 545,000 تومان

حق کمیسیون املاک برای تمدید قرارداد اجاره معمولا معادل 4 روز اجاره بها می باشد. اما اگر موجر و مستاجر برای تمدید قرارداد اجاره کد رهگیری بخواهند، دو حالت پیش می آید.

1. متمم تمدید قرارداد اجاره

ممکن است موجر و مستاجر به بنگاهی که سال قبل قرارداد را برای آنها نوشته مراجعه کنند و بخواهند برایشان یک متمم تمدید قرارداد اجاره نوشته شود. در این حالت چون قرارداد جدیدی صادر نمی شود، هزینه ها کمتر است و مالیات بر ارزش افزوده نیز دریافت نمی گردد.

2. قرارداد جدید اجاره برای تمدید اجاره

در این حالت ممکن است موجر و مستاجر به بنگاه سال قبل خود نروند و یا اینکه از بنگاه قبلی خود بخواهند یک قرارداد جدید برای آنها تنظیم کند. در این حالت چون قرارداد جدید نوشته می شود، باید هزینه مالیات و کد رهگیری اجاره نامه پرداخت شود.

در صورتی که هر یک از طرفین قرارداد بعد از هر گونه معامله ای بنا به هر دلیلی از معامله خود پشیمان شوند، باید کمیسیون خود را به طور کامل به دفتر املاک بپردازند. معمولا کمیسیون دو طرف قرارداد به عهده کسی است که پشیمان می شود.

در این مورد فقط یک استثنا وجود دارد و آن هم این است که اگر فسخ قرارداد به دلیل مشکلی از سوی دفتر املاک باشد، طرفین نباید هیچ کمیسیونی بپردازند.

طبق گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک، دفاتر مشاور املاک باید 9 درصد از مبلغ کمیسیون دریافتی خود را برای مالیات بر ارزش افزوده از معامله کنندگان بگیرند. وی افزود: مالیات بر ارزش افزوده مصوبه مجلس است و مشاورین املاک هم جز آن محسوب می شوند. مشاورین املاکی که این مبلغ را از طرفین معامله نگیرند باید از جیب خودشان پرداخت نمایند.

در برخی از مناطق، مشاورین املاک طبق نرخ اتحادیه عمل نمی کنند و برای کمیسیون مبالغی را بین خودشان به صورت عرف در آورده اند. چنانچه قبل از معامله، طرفین با بنگاه املاک روی مبلغ به اصطلاح عرف کمیسیون املاک، توافق نداشته باشند بنگاه املاک موظف است طبق قانون اتحادیه عمل کند.

دفتر املاک موظف است به طرفین بابت دریافت کمیسیون رسید دهد. باید در رسید عنوان شود که مبلغ دریافتی جهت کمیسیون املاک می باشد.

طرفین معامله در صورت غیر قانونی بودن کمیسیون و دریافت بیش از قانون اتحادیه، می توانند با در دست داشتن رسید جهت شکایت از بنگاه مربوطه اقدام نمایند.

محاسبه آنلاین کمیسیون املاک و 50 درصد تخفیف در حق کمیسیون با اَبَرهوم

مشتریان اَبَرهوم نسبت به سایر معامله کنندگان این امتیاز را دارند که در قراردادهای توافقی خود که از طریق سایت اَبَرهوم و یا صفحه مجازی اَبَرهوم اقدام می کنند، 50 درصد تخفیف در کمیسیون بگیرند. ملاک اول اَبَرهوم رفاه حال مشتریان و رضایت آنها است.

این بدان معنی است که اَبَرهوم حتی از نرخ تعیین شده جدید اتحادیه هم، کمیسیون کمتری می گیرد.

اَبَرهوم ( مسکن کُهزادی ) دارای جواز رسمی و کد رهگیری از اتحادیه املاک است. همچنین این املاک معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) از وزارت صنعت، معدن و تجارت است. این املاک بزرگ افتخار سابقه درخشان بیش از 15 سال را دارد. اَبَرهوم، مشاوره ملکی رایگان را از وظایف خود می داند.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه خرید خانه و آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان در اندیشه، املاک اندیشه، خرید باغ ویلا در شهریار، مشارکت در ساخت، رهن و اجاره، خرید گاوداری و سوله، پیمانکاری ساختمان و گرفتن هرگونه جواز ملکی و سند دارید با اَبَرهوم تماس بگیرید.

09123060593

این نوشته را در لینکدین بخوانید

خرید گاوداری

خرید ملک

خرید آپارتمان در اندیشه

مشاوره ملکی رایگان با اَبَرهوم

خرید آپارتمان

خرید باغ ویلا در شهریار

تماس با اَبَرهوم املاک معتبر دارای جواز و کد رهگیری

 

 

 

14 نظر

دیدگاهتان را بنویسید